صدف سیر
جستجوی تور: 

مالدیو


مالدیو
مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی کرانه‌های هندوستان قرار گرفته و کوتاهترین فاصلهٔ آن تا کرانه‌های هند، ۶۰۰ کیلومتر است. مالدیو شامل ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک، مسطح و کم‌ارتفاع و شمار زیادی آبسنگ است که تنها ۲۰۲ جزیره از آنها مسکونی هستند، روی هم رفته ۲۹۸ کیلومتر مربع پهناوری دارند و تنها ۳/۰% قلمرو مالدیو را پوشش می‌دهند. اما قلمرو دریایی مالدیو با ۸۵۰ کیلومتر درازا و ۱۳۰ کیلومتر پهنا، ۱۱۵۳۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. بلندای هر یک از این جزیره‌ها از سطح دریا از بیش از ۳ متر تجاوز نمی‌کند. مالدیو تپه ماهور و رودخانه‌ای ندارد. برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. گردشگران مستقیماّ از فرودگاه بین‌المللی ماله به این جزایر می‌آیند. مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.
جمهوری مالدیو ( Republic of Maldives ) مجمع الجزایری است واقع در جنوب آسیا ، اقیانوس هند ، جنوب شرق هند و 671 کیلومتری جنوب غرب سری لانکا . پایتخت مالدیو شهر ماله ( Male ) با 83 هزار نفر جمعیت می باشد . مساحت این کشور 300 کیلومتر مربع و جمعیت آن 370 هزار نفر است . مجمع الجزایر مالدیو را 1200 جزیره برروی اقیانوس هند تشکیل می دهند ، که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می شوند.
سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ آن و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل ، محیط مناسبی برای استراحت و آرامش اعصاب و روان می باشد.
طول پرواز از تهران تا ماله حدود 5:30 ساعت می باشد.(صرف نظر از زمان توقف ترانزیت در دوحه ویا دوبی)
ساعت ماله حدود 1.5 جلوتر از تهران می باشد.
بین جزایر را معمولا" با قایق های پرسرعت می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد. در این مسیر می توانید شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را ازنزدیک ببینید.
مسافت های طولانی تر را می توان با هواپیماهای دریایی طی کرد و از مناظر شگفت انگیز و حیرت آور اقیانوس هند لذت برد.
اقتصاد مالدیو بر پایهٔ کشاورزی ، ماهیگیری و گردشگری استوار است. در مالدیو ، نارگیل ، ذرت ، ارزن ، سیب‌زمینی شیرین و میوه‌جات به عمل می‌آید. در این کشور صنعت کشتی‌سازی رونق دارد و مردم آن به صنایع‌دستی علاقه‌مندند. برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند.
غواصی و غواصی مخصوص کودکان ، شنا و کلک سواری بر روی کلک های چوبی ، مسابقات قایق های بادبانی ، اسکی روی آب و تماشای دلفین ها از جمله تفریحات این جزایر می باشند. مرداب های صاف و زلال و کم عمق فیروزه ای رنگ ، سواحل زیبا با شن های سفید ، سفر باقایق های تفریحی و هواپیماهای دریایی ، ورزشهای آبی ، موزه ملی و کاخ ریاست جمهوری ، مسجد جمعه ماله ، مغازه های ماهی فروشی و میوه فروشی و فروشگاههای محلی از جاذبه های آن می باشد .
گردشگران مستقیماّ از فرودگاه بین‌المللی ماله به جزایر می‌آیند.مالدیو دارای آب و هوایی گرمسیری ، مرطوب و بارانی می باشد و کشوری صاف همراه با تپه های ماسه ای سفید است .
مالدیو کشوری بسیار پست می باشد ، به طوری که بلندترین نقطه ی آن ، مکانی بی نام در جزیره ی ویلینگیلی ( Wilingili Island ) تنها 2.4 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و آب شدن یخ ها در قطب جنوب در اثر گرمایش زمین و افزوده شدن بر ارتفاع آب ، مجمع الجزایر مالدیو را تهدید می کند .
مالدیو در حدود قرن پنجم پیش از میلاد محل زیستگاه دریانوردان بودایی که از هند و سری لانکا به این جزایر رفته و در آن اقامت کرده بودند ، بود . طبق عقاید رایج ، اهالی جزیره در 1153 میلادی اسلام را پذیرفتند .
نژاد مالدیو را اکثرا ، هندی ، سینهالی و عرب تشکیل می دهند . دین مردم مالدیو نیز اسلام می باشد . زبان رسمی مالدیو ، دیوهی ( Dhivehi ) از گروه زبانهای سینهالی می باشد . واحد پول مالدیو نیز ، روفیا با واحد جزء ( لاری ) نام دارد . از مهمترین صادرات مالدیو که از معروف ترین صادرات این کشور نیز هست می توان به ماهی اشاره کرد . صنعت توریسم نیز از مهمترین صنایع کشور مالدیو به شمار می رود . مالدیو از اعضای کشورهای مشترک المنافع محسوب می شود .
مالدیو
این کشور بیش از ۱۰۰۰ جزیره دارد. مساحت این کشور کوچک حدود ۲۹۸ کیلومترمربع می‌باشد. از طریق این سایت با زندگی در زیر آب و موجودات دریایی آشنا می‌شوید. این سایت حاوی اطلاعات مفیدی برای جهانگردان بوده و می‌توان با هتل‌ها و مراکز اقامتی در این کشور آشنا شد. علاقه‌مندان می‌توانند بروشورهای موجود در این سایت را به کامپیوتر خود منتقل کنند. شما می‌توانید با استفاده از قایق‌های مختلف مسیر بین جزایر را طی کنید.

1. هتل زیر آب مالدیو
هتل گرانقیمت «زیرآبی» مالدیو، گردشگران را به این کشور زیبا می‌کشاند.
هتلي تمام شيشيه‌اي، زير آب‌هاي اقيانوس آرام، جاذبه‌اي ديدني را براي گردشگري مالديو به ارمغان آورده است.
اين هتل که پنجمين سال افتتاح خود را پشت سر مي‌گذارد شکلي گنبد مانند داشته و به گونه‌اي طراحس شده است که مسافران آن در اتاقي آکواريومي که ظرفيت 12 نفر را دارد با مشاهده حيات زير آب به صرف غذا مي‌پردازند.
با گذشت پنج سال از راه‌اندازی یک هتل «زیرآبی» در سواحل کشور زیبای مالدیو در اقیانوس هند،‌ کارشناسان این هتل را یکی از عوامل رشد چشمگیر صنعت گردشگری این کشور می‌دانند.
هزینه هر روز اقامت در هر یک از سوئیت‌های هتل زیرآبی مالدیو که از آنها به عنوان «ویلای دولوکس آبی سلطنتی» نام برده می‌شود، 1156 پوند است، این درحالی است که تا به حال هیچ یک از مسافران این هتل کمتر از دو هفته در سوئیت‌های گرانقیمت هتل زیرآبی اقامت نکرده‌اند.
هتل زیرآبی مالدیو گنبدی شکل بوده و مسافران آن همچنین می‌توانند در رستورانی در اعماق اقیانوس که گنجایش 12 نفر را دارد، غذاهای دریایی میل کنند.
در سپتامبر 2009 نیز رییس‌جمهور مالدیو از طرح جدید دولت این کشور برای وضع گونه‌ی جدیدی از مالیات تحت عنوان «مالیات سبز» خبر داد که در راستای آن، مبالغی تحت عنوان مالیات سبز از گردشگران این کشور گرفته می‌شود و از آن برای حفاظت از حیات وحش و طبیعت این کشور، پاک‌سازی سواحل و جلوگیری از پیامدهای تغییرات شدید آب‌وهوایی استفاده خواهد شد.
کشور کوچک مالدیو در اقیانوس هند که از چند جزیره تشکیل شده، مالک یکی از زیباترین سواحل دنیاست و سالانه هزاران گردشگر را جذب می‌کند. این کشور فقط 350هزار نفر جمعیت دارد و بخش اعظم نیروی کار آن در صنعت گردشگری یا صنایع مرتبط با آن فعال‌اند.

سیاست
حکومت مالدیو جمهوری است. این کشور عضو اتحادیه کشورهای همسود می‌باشد.
جغرافیا
مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی کرانه‌های هندوستان قرار گرفته و کوتاهترین فاصلهٔ آن تا کرانه‌های هند، ۶۰۰ کیلومتر است. مالدیو شامل ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک، مسطح و کم‌ارتفاع و شمار زیادی آبسنگ است که تنها ۲۰۲ جزیره از آنها مسکونی هستند، روی هم رفته ۲۹۸ کیلومتر مربع پهناوری دارند و تنها 3/0% قلمرو مالدیو را پوشش می‌دهند. اما قلمرو دریایی مالدیو با ۸۵۰ کیلومتر درازا و ۱۳۰ کیلومتر پهنا، ۱۱۵۳۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. بلندای هر یک از این جزیره‌ها از سطح دریا از بیش از ۳ متر تجاوز نمی‌کند. مالدیو تپه ماهور و رودخانه‌ای ندارد.


اقتصاد
اقتصاد مالدیو بر پایهٔ کشاورزی، ماهیگیری و گردشگری استوار است. در مالدیو، نارگیل، ذرت، ارزن، سیب‌زمینی شیرین و میوه‌جات به عمل می‌آید. در این کشور صنعت کشتی‌سازی رونق دارد و مردم آن به صنایع‌دستی علاقه‌مندند. از مالدیو، ماهی، گوشت، صنایع‌دستی و نارگیل صادر می‌شود.


گردشگری
برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. گردشگران مستقیماّ از فرودگاه بین‌المللی ماله به این جزایر می‌آیند. مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.

مردم
مردم مالدیو، آمیزه‌ای از نژادهای سینهالی، دراویدی، آفریقایی و عرب هستند.
پدیده گرم شدن زمین ومالدیو
زمانی که نخست وزیر مالدیو به هیئت دولت خویش دستور داد تا غواصی یاد بگیرند محافل خبری این خبر را به صورت طنز گونه منتشر کردند حتی برخی گمان کردند که محمد ناشید در پی افزایش جاذبه‌های توریستی کشورش است ولی در اصل غرق شدن مالدیو در اب‌های اقیانوس بر اثر گرم شدن زمین واقعیتی بود که محمد ناشید و هیئت دولتش سعی داشت تا به وسیله جلسه نا متعارفشان به جهانیان گوشزد کنند.پدیده بالا امدن سطح اب اقیانوس‌ها حدودا با یک سوم جمعیت جهان به طور مستقیم سر و کار دارد کشور مالدیو نیز به علت ارتفاع بسیار کم از سطح دریا مطمئنا با این مشکل روبه رو خواهد بود.

زبان
زبان رسمی مالدیو، زبان دیوهی است که زبانی از خانواده هندوآریایی بوده و با زبان سینهالی (زبان رسمی سری لانکا) هم‌خانواده است.


تور مالدیو|تور بالی جاکارتا| تور بالیتور مالزی |تور استانبول | تور آنتالیا |تور ترکیه |تور دبی |تور دبی تور چین تور تایلند|تور ارمنستان | تور استانبول | تور آنتالیا|تور داخلی | تور کوش آدلسی | تور بدروم |تور خارجی تور سنگاپور| ویزا | بلیط | هتل | همه تورهای ویژه

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی