صدف سیر
جستجوی تور: 

جاذبه های توریستی بدروم


تئاتر باستانی

Bodrum-Ancient-Theater

به روي جاده بودروم - تورگوت رئيس واقع شده است. در حفاري هاي انجام يافته سن تئاتر بيرون آورده شده و محلهاي نشستن بازسازي شده است. ظرفيت اين تاتر 13.000 نفر مي باشد.


بنادر، قايق هاي تفريحي و ناوها

Limanlar.jpg

در بالاي تئاتر و دامنه قرار داشته و متعلق به دوران Helenisti و روم مي باشد.


گور سنگها

antikmezarlar

در سال 1618 از سوي صدر اعظم محمد پاشا ساخته شده است. سوراخهاي توپ که در ديوارهاي بيروني وجود دارد ، به جهت دفاع از شهر در مقابل دزدان دريايي ساخته شده است. مسجد داخل قلعه نيز در سال 1618 از طرف صدر اعظم اوکوز محمد پاشا ساخته شده است.


قلعه چيفيت

BodrumMarina

در جنوب غربي شبه جزيره و در نزديکي منطقه باغلا بروي تخته سنگها ساخته شده و آثار تمدنهاي مختلف را در خود جاي داده است.


شهرهاي باستاني

myndos

شهرهاي باستاني شبه جزيره عبارتند از ميندوس (Myndos)، ترمه نا، تلميسوس، کادي ياندا و theangela.


راه ارتباطي

Stratonikeia

خرابه هاي موجود در روستاي اسکي حصار بروي جاده ياتاغان - ميلاس با آثار فراوان باقيمانده خود به دوران کاريا (Karia)، روم و بيزانس تعلق دارد.


Lagina

lagina

در کيلومتر 9 جاده خاکي منتهي به عبادتگاه Hekate واقع در منطقه تورگوت از توابع ياتاغان ساخته شده است. در حفاري هاي انجام يافته مشخص شده که لاگينا که يکي از مراکز مهم کاريا بوده است از عصر برنز يکي از مکانهاي مسکوني بوده است.


Sedir Adeun

SedirAdeun

جزيره Sedir که از آک ياکا - گوک اوا و يا از چاملي کوي مي توان از طريق دريا به آن سفر کرد بواسطه زيباييهاي طبيعي و تاريخي يکي از مراکز جذاب منطقه است . پرستشگاه آپولو ، تئاتر و بندر آنتيک از اولين مکانهاي قابل ديدن در اين جزيره است. پلاژ معروف کلئوپاترا نيز در اين جزيره قرار دارد.


قلعه بودروم

BodrumCastle

در قرن پانزدهم ميلادي از سوي شواليه هاي رودوس و بنام پتر Peter St. در طي 99 سال ساخته شده است. در اولين مکان تاسيس Hali Kanassos و به روي جزيره Zephyrion ساخته شده است. در هنگام ساخت اين قلعه سنگهاي آرامگاه Mau solos در ديوارهاي قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثماني با اضافه کردن يک مناره به کليساي داخل آن به يک مسجد تبديل گرديده است . همچنين يک حمام کوچک ترک نيز ساخته شده است. اين قلعه که در سال 1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار مي گرفت امروزه بصورت موزه در آمده است. وسعت اين قلعه حدود 30000 متر مربع بوده و داراي 5 برج مي باشد. اين برجها، برجهاي فرانسوي، انگليسي، ايتاليايي، آلماني و نيز برج مار است. تلفن قلعه بودروم: 3161095 (0090252) روزهاي بازديد: همه روزها بغير از دوشنبه ها ساعات بازديد : 10 الي 12 و 14 الي 18


موزه باستان شناسي زير زميني (زير آبي)

Museum-of-Underwater-Bodrum

امروزه در نوع خود يکي از بزرگترين و مهمترين موزه هاي جهان است. آثار بدست آمده از حفاريهايي از سال 1960 آغاز شده در اين موزه که در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمايش گذارده شده است. در اين موزه آلبوم Amphora مديترانه شرقي، آثار بدست آمده از تحقيقات انجام يافته در مردابهاي نزديک بودروم به نمايش گذاشته شده است. مردابهاي اين منطقه شامل ياسي آوا، شيطان دره سي، بندر سرچه مي باشد. مشاهده قديمي ترين کشتي غرق شده جهان نيز از آثار جالب توجه منطقه است.


موزه روباز Mausoleion

Mausoleion

علت قرار داشتن گور Mausoleion از پادشاهان کاريا به اين نام خوانده ميشود و اين بناي يادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولي کاملا" تخريب و از بين رفته و يکي از عجايب هفتگانه جهان به شمار مي رفت امروزه يک موزه کوچک ساخته شده است. کلمه Mozele (آرامگاه) که امروزه مورد استفاده قرار ميگيرد از نام پادشاهMausoleion گرفته شده است . اکثر سنگهاي مربوط به Mausoleion در ساخت قلعه بودروم بکار رفته و قطعات زيباي منقوش آن نيز در هنگام حفاري هاي قرن 19 از سوي انگليسي ها به موزه بريتانيا منتقل شده است.


پلاژ گوورجينليک Guvercinlik

Guvercinlik

در 25 کيلومتري بودروم قرار دارد که با زيبايي هاي طبيعي و تداخل رنگهاي سبز و آبي ، علاوه بر اشباع نشدني ، با جزيره صالح که در مقابل خود دارد جاذبه بي نظيري پيدا کرده است.


پلاژ توربا

Torba plaj

روستاي آرامي در 5 کيلومتري بودروم است. از توربا که يک روستاي شيرين و پرجنب و جوش با دريايي بسيار تميز و شفاف و درختان هميشه سرسبز کاج و زيتون است ميتوان از طريق دريا به ديديم، ميلت و پري انه (Priene ) تورهاي تفريحي برگزار نمود.


پلاژ گول کوی

gol koy plaj

در 13 کيلومتري شمال بوردوم واقع شده و با درختان کاج ، نارنگي و غيره که بوسه بر ساحل دريا مي زنند يکي از مناطق خارق العاده اين شهر است.


پلاژ گون دوغان

gun dogan

گردشگاه گون دوغان که زيبايي طبيعي خود را کاملا" حفظ کرده و دست کمتر انساني به آن رسيده در 18 کيلومتري بوردوم قرار داشته و باغات نارنگي آن مشهور است.


پلاژ يالي کاواک

yalikavak_bodrum

اين روستا که در 18 کيلومتري بودروم قرار دارد در شمال غربي شبه جزيره واقع شده است. آسيابهاي بادي، دريا، ماهي و نارنج آن بسيار مشهور است. يکي ديگر از ويژگيهاي اين روستا نيز پرورش مشهورترين ابرفروشان کشور است.


پلاژ گوموشلوک

gumusluk-bodrum

يکي از قديمي ترين واحدهاي مسکوني شبه جزيره است. در اين منطقه و در ناحيه اي که جزيره تاوشان را به زمين متصل ميکند آثار باقيمانده از بندر قديمي را مي توان مشاهده نمود. گوموشلوک درياي تميز و ماهي آن مشهور است با زيبايي هاي طبيعي خود بسيار جذاب است.


پلاژ قلعه قاضی

bodrum_kadikalesi_plaji

قلعه قاضي که با دريا و باغات نارنج محصور شده در 23 کيلومتري بودروم واقع شده است و نام خود را از باقيمانده قلعه که نمونه جالبي از معماري دوره Helenisti است گرفته است.


پلاژ تورگوت رئيس

turgutreis-bodrum-190

اين روستا که نام خود را از دريانورد مشهور ترکيه بنام درياسالار تورگوت رئيس گرفته پس از بودروم شلوغترين و پر جمعيت ترين منطقه مسکوني شبه جزيره است. اين روستا که باغات نارنگي آن مشهور است يکي از مکانهايي است که زيبايي غروب آفتاب را به وضوح مي توان مشاهده کرد.


پلاژ آک يارلار

akyarlar-bodrum

اين گردشگاه که داراي آب بسيار تميز و ساحل شني ايده آلي است، در 13 کيلومتري بودروم قرار دارد. نام قديمي آن Arhialla بوده و براي ورزش Sorf مکان بسيار مناسبي است.


پلاژ باغلا

bagla_bodrum

داراي يکي از زيباترين گردشگاه و پلاژهاي شبه جزيره است که در 14 کيلومتري بوردوم واقع شده است و مکان مناسبي براي کمپ مي باشد.


پلاژ آسپات

aspat-bodrum

نام قديمي آسپات که در ترانه هاي بسيار نيز آورده شده آسپارتوس(Aspartos) است. پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دريا، آثار باقيمانده از تمدنهاي مختلف عصر کلاسيک را مي توان مشاهده نمود.


پلاژ اورتاکنت

ortakent-bodrum

اورتاکنت که آب درياي معتدل و باغات نارنگي خود شهرت يافته در 14 کيلومتري بودروم قرار داشته و مناسبترين مکان براي مشاهده زندگي روستايي در منطقه بودروم است.


پلاژ Bitez

bitez-bodrum

در 10 کيلومتري بودروم قرار داشته و با باغات نارنگي که اراضي بين روستا و دريا را پوشانيده يکي از مناطق بسيار زيبايي است که رنگ سبز طبيعت و آبي دريا را در کنار هم به تماشا گذاشته است.


پلاژ کارا آوا (جزيره سياه)

karaincir-bodrum-190

اين جزيره که در 6 کيلومتري بودروم قرار دارد با آب گرم شفابخش خود مشهور است. اين آب از يک غار طبيعي سرازير مي شود و نيز گل حاصله از غار در درمان بسياري از بيماريها موثر مي باشد.


پلاژ آدابغازي (آکواريوم)

Adabghazi

بواسطه شفافيت آب آن، نام آن را آکواريوم گذارده اند. در کناره اين دريا و تا عمق 30 متري مي توان زيبايي هاي کف دريا را با چشم غير مسلح تماشا کرد.


گردشگاهها

Bodrum-Cup

بودروم، مرکز توريزم کشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير و نگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل کرجي در کارخانه کشتي سازي ايچملر که اکنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات که خود به اندازه کارخانه مي باشد با تکنولوژي مدرن کشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوکس بطول 30 متر توليد مي شود. در بودروم يک لنگرگاه کشتي به ظرفيت 275 کشتي قرار دارد. همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري کشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواري بودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد که افراد بي تجربه و حتي نوزادان مي توانند در آن شرکت کنند. مسابقه بودروم کاپ (Bodrum-Cup) مسابقه اي است که کرجي ها 30-15 متري لوکس در آن شرکت ميکنند. متقاضيان مي توانند شخصا" در مسابقه شرکت کنند و يا اين کار را به کارگران کشتي سپرده و خود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.


سفر آبي

gokava

خليج گوک اوا که از بودروم بطرف جنوب شرقي امتداد مي يابد بعنوان مسير يک سفر دريايي که از طرف ماهيگير آلکارناس و عذرا ارهات کشف شده از آن زمان تا کنون با عنوان سفر آبي نام گذاري شده است. هنگاميکه قايقها از بودروم بطرف گوک اوا حرکت ميکنند، آهنگ سبز و آبي را و زيبايي هاي زير آبهاي شفاف را کشف ميکنند. دريانوردي و ساخت قايق از صدها سال پيش در بودروم مرسوم بوده و با نياز گردشگران افزايش يافته است. اکنون توريزم کشتي تفريحي يکي از منابع مهم درآمد بودروم شده است. اماکني مانند کارا آرا ( جزيره سياه ) کارا گاجيک، پابوچ بورنو، جزيره کارگي، آلا کيشلا و چوکرتمه از اولين مکانهايي است که در هنگام سفر آبي ديده ميشوند. ايستگاههايي مانند کوچوک چاتي ، بيوک چاتي، هفت جزيره، لونگوز ، دگيرمن، کاراجا سووت داراي آبي بسيار تميز است. علاوه بر زيبايي هاي طبيعي، جزيره سدير Sedir، شهر باستاني کراموس و هفت جزيره نيز از اماکن تاريخي جالب توجه است. براي ديدن اين همه زيبايي مي بايد 10-7 روز فرصت داشت.


مسجد مصطفي پاشا

mustapha_pasha_mosque

هنگاميکه مصطفي پاشا براي ساخت يک کارخانه کشتي سازي به بودروم آمده بود در سال 1723 اين مسجد را ساخته است.


مسجد تپه جيک (Tepecik)

tepecik-camii-bodrum

از سوي مباشر مصطفي پاشا بنام حمام آغا ساخته شده است.


مسجد عدليه

Adliye-Cami

با پولهاي ارسالي از طرف عبدالحميد دوم و پولهاي جمع آوري شده از مردم در سال 1901 ساخته شده است.آرامگاه سالدير شاه خراساني,آرامگاه گنبدي، آرامگاه مصطفي پاشا شامل قبور مصطفي پاشا و کاپيتان دريا جعفر پاشا،‌ آرامگاه کويون بابا نيز از اماکن ديدني منطقه است


تور بدروم تابستان 91 - 6 شب 7 روز

Valid Date: 91/04/30
Flight Date: 19 JUL-20 JUL
Airline: Onur Air
Refrence No:N - 070

تور مالدیو|تور بالی جاکارتا| تور بالیتور مالزی |تور استانبول | تور آنتالیا |تور ترکیه |تور دبی |تور دبی تور چین تور تایلند|تور ارمنستان | تور استانبول | تور آنتالیا|تور داخلی | تور کوش آدلسی | تور بدروم |تور خارجی تور سنگاپور| ویزا | بلیط | هتل | همه تورهای ویژه

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی